GB flag 16   email white 24    facebook 

Administracijos darbo laikas

Darbo dienomis:  8.00 val. – 17.00 val.

Penktadieniais:   8.00 val. – 15.45 val.

Pietų pertrauka:  12.00 val. – 12.45 val.

 

Renginiai
Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
312procentu parama mini

Įsigykite ir paremkite

cart logo

Naudingos nuorodos

globa

globa

Lapkričio 26 d. Jurbarko kultūros centre vyko globos ir įvaikinimo viešinimo renginys. Renginio metu buvo demonstruojamas režisieriaus E. Jankausko filmas „Čia buvo Saša“, kuriame paliečiama mitais apipinta įvaikinimo tema, kalbama apie tai, kas visgi yra šeima bei atkreipiamas dėmesys į vyresnių vaikų globą ir įvaikinimą.

 

 

Prieš kino filmo demonstraciją įstaigos globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo specialistė Monika Kornikienė pakvietė visus susirinkusius pagalvoti apie galimybes savo šeimoje globoti ar įvaikinti vaikus, o po filmo kartu pasidalinti jausmais ir mintimis, kilusiais po filmo peržiūros. Filmas iš ties nepaliko abejingų žmonių, nes ne vienas iš jų braukė ašaras, paskendo apmąstymuose.

Po filmo drąsiausi žiūrovai pasidalino savo mintimis ir emocijomis, o visiems susirinkusiems buvo išdalintos skrajutės, kviečiančios įsijungti į globėjų gretas ir taip išgelbėti bent vieno vaiko, netekusio tėvų globos, pasaulį. Ypatingai renginio dalyviai buvo paskatinti pagalvoti apie galimybes tapti budinčiais globotojai, kurie laikinai priima be tėvų globos likusius vaikus, kol jų tėvai stengiasi įveikti jų gyvenime iškilusius sunkumus. Budintys globotojai už vaikų laikiną priežiūrą gauna atlygį bei tampa svarbia vaikų globos pertvarkos grandimi. Šiuo metu Jurbarko rajone yra vienas budintis globotojas, kuris per pusę metų suteikė laikiną užuovėją penkiems vaikams. Labai tikimės, kad tokio pobūdžio renginiai paskatins Jurbarko krašto žmones imtis aktyvių veiksmų, padėsiančių kiekvienam vaikui, netekusiam tėvų globos, rasti saugius ir šiltus namus bei sukurti artimą ir pasitikėjimu grįstą ryšį su suaugusiais. Gal būtent tas žmogus esate Jūs?

Informaciją parengė GIMK specialistė M. Kornikienė

Straipsnyje naudojamos A. Sinkaus nuotraukos